Hoppa till huvudinnehållet
Malung-Sälen

Lediga jobb som Löne- och personaladministratörer i Malung-Sälen

Sök lediga tjänster som löne- och personaladministratörer i Malung-Sälen kommun. Hitta din nästa utmaning och jämför löner.

Annonser
1
Region
Dalarna
Snittlön (SCB)
39 900 kr
Genomsnittslön

Medellön för löne- och personaladministratörer

Lönen för löne- och personaladministratörer i Sverige ligger i snitt på 39 900 kr per månad enligt SCB.

Se lönestatistik & verktyg→

Aktuella jobbannonser

Vatten & Avfall i Malung-Sälen AB logo

HR- och löneadministratör till Vamas!

Vatten & Avfall i Malung-Sälen AB•Malung-Sälen•1 okt.

…miljön och samhället? Som HR- och löneadministratör hos oss på Vamas blir du en viktig del av verksamhetsstödet och får arbeta nära arbetsledare, chefer och…

HeltidSista ansökan: 1 nov.

Andra städer i närheten

Hitta lediga jobb som löne- och personaladministratörer i angränsande kommuner.

Vanliga frågor om jobb som löne- och personaladministratörer i Malung-Sälen

Vad tjänar en löne- och personaladministratörer?

Rikssnittet för löne- och personaladministratörer är 39 900 kr per månad enligt SCB. Lokala löner i Dalarna kan variera beroende på arbetsgivare och erfarenhet.

Finns det jobb i Malung-Sälen just nu?

Vi listar för närvarande 1 aktiva annonser för löne- och personaladministratörer i Malung-Sälen och dess närregion. Nya jobb tillkommer dagligen.

Vilka närliggande städer kan jag söka i?

Inom Dalarna kan du även söka tjänster i närliggande orter som Avesta, Borlänge, Falun.

Lediga jobb som Löne- och personaladministratörer i Malung-Sälen (Snittlön 39 900 kr) | Bytajobb